Konsolidace, sjednotí vaše splátky do jediné

Velmi často se rodinám stává, že splácejí více půjček nebo úvěrů najednou. Splátky nemusejí být vysoké, nicméně každá tisícovka se v rodině počítá a pokud se násobí 3 nebo 4 půjčkami, výsledná částka je opravdu vysoká. V těchto případech je finanční situace těchto rodin poměrně špatná, protože jim nezbývají finance na to, aby mohli například šetřit. Jak snížit splátky, a přitom splácet všechny půjčky? Rada zní, konsolidace!

konsolidace

V minulých letech se objevil zcela nový produkt u českých bank, které začali hojně nabízet svým klientů. Jedná se o takzvanou konsolidaci, o které si v tomto článku povíme víc. Jedná se o slučování více půjček do jedné jediné splátky, která pokryje všechny půjčky a úvěry. půjček. Prakticky tedy platíte místo tří splátek pouze jednu, která je v součtu nižší než ty původní. Myslíte si, že budete platit déle a zaplatíte víc? Není tomu tak!

I konsolidace má svá úskalí a pevné podmínky. Je velmi důležité rozlišit, zda se jedná o půjčky podnikatelské nebo soukromé, protože ty podnikatelské nemůžeme pod křídla konsolidace vzít. Další limitem je to, že nejste zapsán do registru neplatičů, v tomto případě také už nemůžete konsolidaci realizovat. Další podmínkou je časový limit, který zbývá do splatnosti úvěru. Většinou se jedná o minimálně 6 měsíců.

Co vše můžeme konsolidovat?

Obecně platí, že konsolidovat lze téměř vše. V praxi to znamená, že nejčastěji lze konsolidovat:

 • Spotřebitelský úvěr,
 • Kontokorent nebo kreditní kartu,
 • Leasingové splátky.

Co nemůžeme konsolidovat?

Když jsme si řekli, co lze konsolidovat, měli bychom zmínit také opak, to co pod konsolidaci vzít nelze. V bance budou nejspíš velmi skřípat zuby, pokud se bude jednat o prodej na splátky a půjčky, které nejsou uvedené v registrech, ale i to lze s větším úsilím řešit.

Jak to funguje?

Bankovní organizace po schválení sloučení půjček zaplatí za klienta všechny pohledávky a ve většině případů je jejím záměrem půjčit i nějaké peníze navíc, které použijete na přilepšenou nebo pro zaplacení toho, na co konsolidace nelze použít. Primárně se slučování týká drobnějších úvěrů. Celkový limit bank se pohybuje od 500.000 – 2 500 000 Kč.

Výhody?

Co je výhodou už jsme snad pochopili všichni, nicméně pro úplnost si to ještě shrneme. Konsolidace je výhodná tím, že sjednotí vaše stávající splátky do jedné a výrazně nižší. Celkový „výhodnost“ konsolidace se odvíjí od sazby na konsolidované úvěry, kterou si předem pečlivě nastudujte!

Zaplatím něco?

Nikomu se příliš nechce platit další peníze navíc, když už nevíme, kde peníze sehnat. Banky to vědí, a tak většina z nich nechce žádné poplatky za sjednání a vedení konsolidační půjčky. Bohužel není to tak u každého. Výjimky však jsou, takže stejně jako u sazby i tento údaj si zjistěte a nebo se na něj zeptejte u bankovního poradce.

konsolidace

Nechci konsolidaci v bance?

Pokud máte pocit, že banka má stále nějaká esa v rukávu v podobě skrytých poplatků a všelijakých podmínek, můžete požádat o konsolidaci v nebankovních organizacích. Jednou takovou je například Dům dluhů, která se pyšní velkým počtem spokojených klientů. Tato společnost vám dokáže nabídnout:

 • Nižší úrok + delší splatnost
 • Nižší měsíční splátka
 • Vyšší přehlednost a jednoduchost ve splácení
 • Vytvoříme nezávaznou, bezplatnou ale konkrétní nabídku na konsolidaci
 • Lze do 60 % odhadu nemovitosti
 • Lze řešit jak bankovní, tak nebankovní cestou
 • Rozpětí roční úrokové sazby tak přibližně 2–11 % ročně
 • Splatnost až 20-30 let
 • Individuální přístup, zaplacení ideálně veškerých nevýhodných dluhů klienta
 • Férovost a rychlé jednání

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit