Jak vybrat jed na myši a krysy

Krysy a myši, které se objevují v suterénu nebo kolem obtoku, způsobují mnoho problémů. Tito hlodavci mohou způsobovat hluk a někdy i značné škody (zejména ve skříních). Není tedy divu, že jed na myši a krysy vyhledávají lidé žijící ve městech i na venkově. Jsou k dispozici v různých formách.

Výsledek obrázku pro jed na myši

 


Jed na myši a krysy – rozdělení


Jed na myši ve formě granulí se nejčastěji rozlije na obyčejné podnosy a umístí se do suterénů, sklepů tj. kdekoliv se mohou objevit hlodavci. Když snědí jed, odejdou. Nefunguje to okamžitě, ale až po několika dnech. Je to pomalý proces. Přípravek hlodavce suší zevnitř, takže během rozkladu nevydává nepříjemný zápach a nepřiláká mouchy.
Jednou hojně používanou složkou je bromadiolon. Je to derivát kumarinu, antikoagulantu. Způsobuje vnitřní krvácení a smrt zvířete. Existují také rychle působící látky, ale nejčastěji je používají specializované deratizační společnosti. Alternativou jsou pasti na myši. Používají se nejčastěji v bytech a všude tam, kde existuje riziko poškození jiných druhů zvířat. Tato metoda zajišťuje chycení hlodavce.


Pozor na otravu u dětí a domácích zvířat


Jed na myši ohrožuje malé děti a domácí zvířata, zejména psi a kočky. Jsou to právě oni, kdo nevědomé hrozby mohou sníst, proto je potřeba dávat velký pozor, kde jsou tyto látky umístěny a také uchovávány. Mezi příznaky otravy jedem potkanů patří: ospalost a letargie, bledost sliznic, zvětšená slezina, petechie na spojivkách očí a sliznici dásní.
První pomoc při otravě jedem je vyvolání zvracení, aby se co nejdříve dostal z těla. Zvířatům se také každé 3 až 4 hodiny podává aktivní uhlí a projímadlo. Protilátkou je zase vitamín K aplikovaný orálně nebo parenterálně.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit