Co je to solární fontána

Nevíte co je to solární fontána a k čemu je vůbec dobrá? Nebojte vše zjistíte v článku níže.

fontana

 

 

Výhody a nevýhody používání solární fontány


Vodní fontánka na zahradě může vylepšit celkový vzhled vaší zahrady o několik stupňů. Ačkoli se obvykle používají elektrické fontány, solární fontány mají pomalou, ale pevnou preferenci. Ve srovnání s elektrickými automaty na vodu nebo vodovodními faucety mají mnoho výhod. Nejviditelnější výhodou je, že nemusíte platit další náklady na energii. Také nemusíte po dvoře vést dráty, což je nejen riskantní, ale také to kazí atmosféru místa. Celý systém údržby můžete nastavit, aniž byste museli volat elektrikáře. Forma solární fontány se snadno sestavuje. Bez znalostí nebo odborných znalostí v oblasti elektroinstalace můžete fontánu postavit okamžitě.


Jak funguje solární fontána?


Solární vodní prvek je poháněn solární energií. Mohou být umístěny kdekoli na slunné zahradě nebo na dvoře. Fotovoltaické články používané k napájení fontány jsou umístěny v panelu a mohou být instalovány na zeď nebo na sloup pro dosažení nejlepších výsledků. Některé solární fontány lze také použít jako fontány ke koupání pro válečníky z bronzu a terakoty. Plovoucí fontány lze také použít, protože jejich mobilita není omezena nevzhlednými kabely a dráty používanými v elektronických fontánách.


Solární fontána na zahradu


Zahradní solární fontána je napájena solárními panely. Díky elektrickému čerpadlu a vyměnitelným tryskám instalovaným na spodní straně solárních panelů může fontána vytvářet různé vodní efekty. Fontánu můžete nechat volně plavat na vodě, nebo ji můžete na jednom místě zafixovat přísavkou. Instalace je velmi jednoduchá. Nejprve na solární panely nasaďte požadované trysky a poté solární fontánu položte na vodu, kde bude spousta slunečního světla a vody. V případě potřeby lze fontánu upevnit přísavkou umístěnou na čerpadle.


Co je to fontána?


Fontána je umělá vodní nádrž. Zpočátku byly stavěny z obyčejného kamenného, dřevěného a někdy i plechového boxu, který byl obvykle zásobován vodou jednoduchým veřejným vodovodním potrubím. Fontány však lze také považovat za zcela nezávislé vodní zdroje, tj. Napojené na městské nebo městské studny nebo studny. Fontány jsou většinou jediným zdrojem vody pro obyvatele měst. Teprve v 16. století se v České republice začaly objevovat fontány zdobené různými budovami. Název fontány pochází z německé vodní nádrže Wasser. Je to také prvek zahradní architektury používaný v zahradnictví.


Solární fontánu můžete koupit například na bonyplus.cz

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit