Má skvělé vlastnosti

Existuje celá řada zajímavých stavebních materiálů, ale jen málokterý má tak vynikající vlastnosti jako dutinkový polykarbonát. Ve formě desek se používá k zastřešení, respektive zasklení rozličných struktur a konstrukcí.

dutinkovy

 

Mezi jeho nejvýraznější pozitiva patří odolnost, která je opravdu značná. Ta je dána nejen velkou pevností, ale rovněž i schopností pružit. Díky tomu dokáží desky z polykarbonátu zvládnout i dlouhotrvající nápor, třeba v podobě sněhu nebo krupobití. A kdyby náhodou desky přeci jen povolily, prostě jen prasknou a rozlomí se.

Na rozdíl třeba od skla se polykarbonát netříští. Z toho důvodu je možné desky použít i na místech, kde sklo díky svým mechanickým vlastnostem není vhodné.
Dutinkový polykarbonát je možné použít prakticky v jakémkoliv prostředí. Nemají na něj vliv ani extrémní výkyvy teplot, a to ať už směrem nahoru nebo dolů.

Možnosti použití

Použití polykarbonátových desek je skutečně široké. Tento materiál se dokáže uplatnit skoro všude. Standardně se používá na stadionech všech druhů, při budování zastávek MHD, tvoří zastřešení velké části krytých bazénů a samozřejmě se ve velkém využívá i jako zastřešení pro zahradní konstrukce typu pergola nebo altán.

Díky dutinkovému polykarbonátu si může udělat své vlastní kryté posezení prakticky každý, kdo kdy držel vrtačku. S deskami z polykarbonátu se totiž velmi dobře pracuje. Jsou velice lehké, a navíc se dají snadno ohýbat, a to i za studena. Pokud si budete chtít zastřešit verandu, jedná se o nejvhodnější možnou krytinu. A to, jak co se týče mechanických, tak i estetických vlastností. Polykarbonát je vhodné zkombinovat i s přírodními materiály jako je dřevo nebo kámen.

Zbytečně nešetřete

Vzhledem k tomu, že desky z dutinkového polykarbonátu jsou relativně levné, není zde potřeba šetřit a pořizovat si ty nejlevnější. Sice poslouží dobře, ale často jim chybí takové detaily, jako je třeba reflexní vrstva.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit