Mnohé montážní linky se bez nich neobejdou
Svět se sice díky internetu stále zmenšuje, ale obyvatel je čím dál tím více, což mimo jiné znamená narůstající potřeby a tím i nutnost stále více vyrábět.
I díky tomu není dnes jejich výroba ve většině případů ruční, ale plně automatizovaná. Bez pásové výroby by se v současnosti svět určitě neobešel. Výrobní linky se sestávají z celé řady tu drobnějších, tu větších součástí. A jednou z nich jsou i vibrační podavače, bez kterých se už celá řada moderních montoven neobejde.
Jedná se o velice užitečné pomocné zařízení, jehož funkci lze odtušit už z jeho názvu. Efektivně podává zvolené komponenty a distribuuje je dál. Nejužitečnější jsou v elektrotechnickém, světelném či automobilovém průmyslu. Významnou roli ale mohou hrát i jinde. Záleží na nastavení a možnostech dané linky.
Neexistuje jen jeden typ
Automatické vibrační podavače jsou tedy integrální součástí velké části linek, díky čemuž jsou tyto daleko efektivnější, než kdyby byly vybaveny staršími modely podavačů.
Neexistuje pouze jeden typ vibračních podavačů, ale je jich rovnou celá řada. Je to logické. Každá linka je koncipovaná jinak a má jiné nároky. Z toho důvodu je možné si pořídit více modelů, které se v mnoha ohledech od sebe výrazně odlišují.
Jaké druhy se standardně používají?
Standardně se používají hlavně lineární, kaskádové a kruhové podavače s tím, že může existovat celá řada jejich modifikací.
Lineární – jeho hlavní součástí jsou základová deska, respektive vibrační zdroj. Součástky jsou expedovány pomocí vodící lišty.
Kaskádový – krom nezbytného vibračního zařízení je mimo jiné složen ze zásobníku a ocelového rámu. Komponenty ke zpracování jsou expedovány zvedacími lištami.
Kruhový – klasicky disponuje vibračním zdrojem a násypkou. Vibrace expedují komponenty skrze násypku dál.