Zajímavosti o bublinkové fólii

I přesto, že se díky internetu radikálním způsobem snížil počet dopisů, neznamená to, že by snad Česká pošta nebo různé dopravní služby neměli do čeho píchnout. Opak je pravdou. Sice se už dopisů opravdu mnoho neposílá, ale o to více je v etheru balíků. Důvodem je obrovský rozvoj a obliba internetových obchodů.

folie

 

Lidé si nechávají domů posílat kde co – oblečení, elektroniku, různé druhy nádobí nebo dokonce zdravotnické potřeby. Ovšem ať už se jedná o jakoukoliv objemnější zásilku, vždy bude mít s ostatními jednu věc společnou, a sice bublinkovou fólii.

Jedná se o balící materiál, kterému není rovno, a proto se používá po celém světě. Dokáže uchránit před poškozením či dokonce rozbitím prakticky cokoliv. A nemusí se jí dokonce použít ani příliš mnoho. Je velice efektivní i když ji není hodně. Je ale důležitá, aby byla okolo předmětu minimálně jednou kompletně omotaná.

Trocha historie

Bublinková fólie spatřila světlo světa v roce 1957, a to dvěma pány – Marcem Chavannesem a Alfredem Fieldingem. Jejich původním snažením bylo vymyslet speciální tapetu, což se jim v podstatě podařilo, ovšem o jejich produkt neměl nikdo zájem. Až o čtyři roky později napadlo vynálezce, že svůj nápad mohou prodávat pod názvem „bublinková fólie“ jako balící materiál.

Ze začátku se rovněž nejednalo o žádnou velkou slávu, ale jakmile začalo fólii ve velké míře používat k balení v té době již světoznámá firmy IBM, začala jít na odbyt i bublinková fólie.

Krom výborných protektivních vlastností se dá využít bublinková fólie i jako pomůcka při boji se stresem. Praskání kuliček sice nenahradí psychoterapii, ale i tak se jedná o velice uklidňující činnost.

Dá se recyklovat

V současné době je nejen u balících materiálů důležitá možnost znovupoužití, tedy recyklace. A ano, bublinková fólie je v tomto ohledu velice ekologická. Nejenže ji můžete použít znovu k zabalení balíku, je možné ji recyklovat v kontejneru na plasty.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit