Ideální způsob, jak odstranit rez

Dostat z kovu rez je někdy o nervy. Manuálně je to velice namáhavé, a hlavně ne vždy stoprocentně účinné. V tomto směru jsou daleko lepší a efektivnější tryskací zařízení, které dokáží zbavit takřka jakoukoliv součástku nevyžádané koroze.

tryskaci

 

Ovšem nejen rez, ale i další nečistoty je tímto způsobem možné odstranit. A nejen ty. S pomocí vhodného tryskací stroje se rovněž snadno dají zlikvidovat otřepy nebo odstranit nežádoucí barva, která by jinak šla pryč hodně ztuha.

Výborné je, že takto lze upravovat celou řadu materiálů, kovových i jiných. Standardně se tato technika používá hlavně v průmyslu, ale nejeden šikovný kutil má nějaký druh tryskacího zařízení doma v garáži. Ovládání přístroje je totiž vcelku snadné na pochopení.

Základní rozdělení

Standardně se tryskací zařízení dělí do dvou kategorií, a sice na mobilní a stacionární verze. Už z tohoto rozdělení je vcelku patrné, jak se jednotlivé druhy používají.

Mobilní zařízení je možné přenášet s sebou a je možné s nimi pracovat prakticky kdekoliv, pokud je tedy vhodné počasí. Výhoda je, že se tak dá opískovat prakticky cokoliv, i když to někdy může dát hodně práce. Mínusem pak je, že pískování není zrovna nejčistší proces a je potřeba pak nečistoty i tryskací materiál zdlouhavě uklízet po okolí.

Stacionární modely jsou z principu věci nepohyblivé a je nutné do nich objekt, který má být zpracován vložit nebo zaparkovat, jedná-li se o automobil. Práce je zde méně nežli u přenosných přístrojů. Stačí jen vše správně nastavit a spustit. Zařízení pak funguje víceméně samostatně. Nevýhodou však je nemožnost opískovat cokoliv. To je dáno samozřejmě rozměry přístroje.

Typy abraziv

K tryskování se používá celá řada druhů abraziv, z nichž některé jsou vhodnější k čištění kovových součástek, jiné jsou zase lepší čištění plastů, dřevin, zdiva nebo skleněných produktů. Abraziva na pískování jsou běžně dostupná k nákupu z eshopů.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit