Jaké výhody má digitální tisk

Digitální tisk je velmi populární metoda. Lze dokonce říci, že v současné době je drtivá většina reklamního materiálu vytvářena pomocí digitální metody. V článku níže se dozvíte, jaké výhody má digitální tisk.

digitalni_tisk


Co je digitální tisk?

 

Metoda digitálního tisku nevyžaduje přípravu tiskové formy, protože všechna data jsou přenášena na papír pomocí počítačových dat. Digitální tisk je metoda plochého tisku, která se používá u výtisků o nízkých nákladech.

Výhody a nevýhody digitálního tisku


Digitální tisk je poměrně levný, pokud je vydání malé. Náklady se snižují zejména proto, že není třeba připravovat tiskový formulář. Tento typ tisku se oceňuje především proto, že samotný tisk lze kdykoli přizpůsobit. Důležitou výhodou digitálního tisku je také krátká dodací lhůta, výtisky lze získat doslova hned. Tisk lze provádět na různé typy papíru a v různých formátech. Digitální tiskárny mají obvykle různá zařízení, která umožňují tisk ve formátu A3, jakož i plotry, na kterých můžeme tisknout plakáty.


Nevýhody digitálního tisku zahrnují především skutečnost, že kvalita digitálního tisku je o něco horší než kvalita ofsetového tisku. Je velmi obtížné získat kvalitní plakát, tj. Velký povrch potištěný danou barvou (např. Pozadí). Dalším omezením je barevné schéma. Můžeme digitálně tisknout pouze v černé a bílé nebo v CMYK barvách. Není možné tisknout v barvách Pantone. Poslední nevýhodou je skutečnost, že tato metoda není rentabilní při vysokých nákladech.

Tiskové materiály jsou připravovány rychle a samotné tisky mohou být někdy připraveny doslova hned. Je to proto, že samotný digitální tisk je velmi rychlý. Můžete tisknout v barvách CMYK a na různé typy papíru. Digitální tisk se doporučuje především pro malé série reklamních materiálů, letáků, plakátů, oznámení a podobně. Používá se hlavně v reklamě a podnikání, méně často v případě větších materiálů. Je však třeba poznamenat, že výtisk lze jakýmkoli způsobem změnit a tyto úpravy nezabírají příliš mnoho času.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit