Proč investovat do stříbra?

Napsal Rudolf Pichlík. Posted in Investice.

Investiční stříbro

Chcete uložit hodnotu svých našetřených peněz? Přemýšlíte, zda investovat do zlata či stříbra? V současné době jsou drahé kovy v oblasti investování populární. Ale jak to ve skutečnosti s jednotlivými druhy je? Zlato je velmi často srovnávané se stříbrem, nicméně je mezi nimi spousta rozdílů. V tomto článku se proto podíváme, jaké má investiční stříbro výhody a nevýhody.

Investiční fyzické stříbro se v porovnání s ostatními drahými kovy pyšní mnoha výhodami. Hlavní předností je, že stříbro je využitelné v mnoha průmyslových oblastech díky jeho vlastnostem. Stříbro dnes nachází uplatnění ve velkých objemech v mnoha odvětvích.

Jelikož je poptávka po stříbře velmi vysoká, známá naleziště ubývají. Kvůli tomu je těžba nákladnější, čímž roste i cena fyzického stříbra. Dnes se odhaduje, že současné zásoby stříbra dojdou do dvaceti let. Ale stříbro je v některých oblastech nenahraditelné. Se snižujícími se zásoby bude pravděpodobně růst cena stříbra. Nabídky stříbra se sice sníží, ale poptávka po něm naopak poroste.

Pokud do stříbra – stříbrné slitky, mince, cihle – investujete dnes, v budoucnosti jej prodáte za mnohem vyšší cenu.