S nebankovní hypotékou koupíte i nemovitost

nebankovní hypotéka

Chcete si koupit nový dm, rekonstruovat byt či si vybavit domácnost? Nebo si potřebujete pouze půjčit větší obnos peněz? Pokud jste s žádostí o hypotéku neuspěli v bance, nabízí se vám nebankovní hypotéka. Pojďme se podívat, jaké má nebankovní hypotéka podmínky a jaké jsou rozdíly oproti bankovní hypotéce.

Měli jste v minulosti půjčku, ale opozdili jste s platbou? Potom máte záznam v registru dlužníků. Tyto údaje jsou v registru uvedeny ještě následující tři roky po řádném splacení dané půjčky. Pokud máte záznam v registru dlužníků, banka vám nejspíše žádost o hypotéku zamítne. Se stejným rozhodnutím banky může skončit i člověk, který nemá dostatečně vysoký příjem. V takovém případě doporučujeme obrátit se na nebankovní instituci, která má ve svém portfoliu produktů nebankovní hypotéku. Na trhu existuje řada takových společností, a proto doporučujeme využít hypoteční kalkulačku, která vám najde tu nejvýhodnější na trhu.

Výhody nebankovní hypotéky

  • snadné a rychlé vyřízení
  • nenahlíží se do registru dlužníků
  • hypotéku je možné využít na cokoliv

Nebankovní hypotéka je někdy nazývána jako americká hypotéka. Znamená to, že peníze, které si půjčíte, můžete použít na cokoliv. Nemusíte uvádět účel použití peněžních prostředků. Nebankovní hypotéky si však účtují vyšší úrokovou sazbu než bankovní a vyžadují si zajištění hypotéky zástavou nemovitosti. Nebankovní hypotéka vám bude poskytnuta do 70 % výše ceny zastavené nemovitosti.

S nebankovní hypotékou dnes pořídíte prakticky cokoliv – od bydlení, přes vyplacení exekuce, až po vlastní potřeby.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit